خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

زیستن کوروساوا درموزه هنرهای معاصر تهران

                                    دوست وهمکار محترم سرویس فرهنگی – هنری

                                    با احترام خبر ذیل به حضورتان ارسال می گردد.

   

  *         *          *          *

  زیستن کوروساوا درموزه هنرهای معاصر تهران

  فیلم زیستن به کارگردانی آکیرا کوروساوا،روز یکشنبه 11 مهرماه ساعت 17 در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایشدر می آید.

  بنا به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران؛ در ادامه برنامه نمایش فیلم ازدوره چهل و پنجم ( پاییز 95) سینما تک موزه و سومین فیلم از بخش " چشم انداز سینمای دهه 50 ژاپن" روز یکشنبه 11 مهرماه ساعت 17 فیلم "زیستن" به کارگردانی آکیرا کوروساوا محصول سال 1952 به مدت 142 دقیقه به زبان اصلی و با زیر نویس فارسی در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید.

  «زیستن» آینه‌ی تمام‌قدّی است در برابر ژاپن بعد از جنگ دوّمِ جهانی، هشداری است به جامعه‌ای که در چنبره‌ی نظامِ فاسدِ بوروکراسی گرفتار شده، تلنگری است به کارمندانی که به ربات‌هایی فسیل‌شده تبدیل گشته‌اند و اعتراضی است به فرزندانی که به والدین خود وقعی نمی‌نهند. کوروساوا در «زیستن» مسأله‌ی بیهودگی را به مقیاسی وسیع‌تر تعمیم می‌دهد و آقای واتانابه را به‌عنوان نماینده‌ای از مردمِ ژاپن عصرِ جدید (و شاید نماینده‌ی نوع بشر) در موقعیّتی قرار می‌دهد تا مخاطب با مداقه در سرگذشت او به درک درستی از زمان و شیوه‌ی صحیحی از زندگی دست پیدا کند.

  «زیستن» سوای ارزش‌های برجسته‌ی تکنیکی و تمهیدات فرمالش (نوع روایت، اقتباس درست و بومی‌شده، تقسم‌بندی حساب‌شده‌ی فصل‌ها، فلاش‌بک‌ها، استفاده‌ی هدفمند از عنصرِ صدا و ...) درامی هستی‌شناسانه و به غایت انسان‌گرایانه است؛ اثری است که مخاطب را با خود و دنیای پیرامونش دچار چالش می‌کند؛ فیلمی است که بیننده‌اش را همچون قهرمان خود گام‌به‌گام به حقیقت نزدیک می‌کند.

  یادآوری می شود: علاقه‌مندان می‌توانند برای استفاده از برنامه نمایش فیلم در سینما تک ، روزهای یکشنبه  و چهارشنبه هر هفته به موزه هنرهای معاصر تهران، واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88951965 تماس حاصل کنند.

   

                                                                                                     حسن نوفرستی     

                                                                                             مسوول روابط عمومی

                                                                                                       موزه‌هنرهای‌معاصرتهران


  این مطلب تا کنون 31 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : موزه ,معاصر ,فیلم ,هنرهای ,سینما ,ژاپن ,هنرهای معاصر ,موزه هنرهای ,معاصر تهران ,نمایش فیلم ,روابط عمومی ,موزه هنرهای معاصر ,هنرهای معاصر تهران ,
  زیستن کوروساوا درموزه هنرهای معاصر تهران

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر