جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

ابله کوروساوا در سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران

  *         *          *          *

  ابله کوروساوا در سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران

  فیلم ابله به کارگردانی آکیرا کوروساوا،روز چهارشنبه 7 مهرماه ساعت 16 در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایشدر می آید.

  بنا به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران؛ در ادامه برنامه نمایش فیلم ازدوره چهل و پنجم ( پاییز 95) سینما تک موزه و در بخش " چشم انداز سینمای دهه 50 ژاپن" روز چهارشنبه 7 مهرماه ساعت 16 فیلم " ابله" به کارگردانی آکیرا کوروساوا به زبان اصلی و با زیر نویس فارسی در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید.

  «ابله» دومین فیلم این دوران و حاصل یک جاه‌‌طلبی بزرگ است. از آن بلندپروازی‌ها که در دهه‌ی 50 ممکن بود. اقتباس‌ها همواره در معرض اتهام هستند. همواره مظنون هستند به خیانت در اثر اصلی و متهم هستند به ضعف در برابر اثر تثبیت‌شده‌ی مورد اقتباس.

   شاید به همین خاطر همیشه بهترین اقتباس‌ها از آثار درجه دوی سینما بوده‌اند. اما کوروساوا در دوران کاری خود سه بار دست به این ریسک بزرگ زد: در شروع دوران موفقیت بین‌المللی خود «ابله» را ساخت، در «سریر خون» مکبث جاودانه‌ی شکسپیر را در فضایی کاملا ژاپنی بازسازی کرد و در آخرین جاه‌طلبی عمر فیلم عظیم «آشوب» را با اقتباس از شاه لیر شکسپیر ساخت. کوروساوا دو بار دیگر هم به سمت ادبیات روس رفت و علاوه بر «در اعماق» ماکسیم گورکی، با الهام از خاطره‌نگاری‌های آرسنیف در 1975 «درسو اوزولا» را ساخت.

  یادآوری می شود: علاقه‌مندان می‌توانند برای استفاده از برنامه نمایش فیلم ، روزهای یکشنبه  و چهارشنبه هر هفته به موزه هنرهای معاصر تهران، واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88951965 تماس حاصل کنند.

   

                                                                                               حسن نوفرستی     

                                                                                مسوول روابط عمومی

                                                                                                       موزه‌هنرهای‌معاصرتهران


  این مطلب تا کنون 33 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 10 مهر 1395
  منبع
  برچسب ها : موزه ,هنرهای ,فیلم ,معاصر ,سینما ,کوروساوا ,موزه هنرهای ,هنرهای معاصر ,معاصر تهران ,روابط عمومی ,برنامه نمایش ,موزه هنرهای معاصر ,هنرهای معاصر ت ,
  ابله کوروساوا در سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 6 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر